Jak vybrat Svědky pro Váš den D

Není vždy úplně jednoduché rozhodnutí, koho byste chtěli požádat, aby Vám šel za svědka. Svědek by měl být někdo, kdo Vás dobře zná, s kým si výborně rozumíte a co je důležité, svědkové musí být spolehliví.
Sourozenec, nejlepší kamarádka, kamarád, nebo třeba blízký přítel? Určitě se Vám vyplatí svědky si vybírat uvážlivě, (pokud máte třeba tři sourozence, vše dobře promyslete, ať neraníte něčí city).

 
Úkoly svědků nejsou nijak složité, ale jejich role bude důležitá.

Úkolem svědků nebude „jen“ Vám odsvědčit svatbu, ale také pomoct organizovat zvyklosti a zábavu Vašeho svatebního dne. Postarat se, abyste měli, vše co potřebujete, ve chvíli kdy to právě potřebujete. :) Někdy i svědkyně pomáhá se svatebními přípravami.

 
Svědek nevěsty je po celý svatební den Nevěstě při ruce a měl by být nevěstinou oporou, starat se o to, aby byla Nevěsta krásná.
Svědek ženicha jeho role bývá malinko jiná, většinou má na starosti snubní prstýnky a doklady. Někdy dostane úkol pronést jeden z proslovů při slavnostním přípitku. Může mít také za úkol například hlídat nápojový rozpočet v restauraci.

 
* v den Vaší svatby musí mít svědek alespoň 18 let, musí se umět podepsat

* před obřadem musí předložit platnou občanku, teď si asi říkáte, to je snad jasné, ale věřte mi vlastní zkušenost, když jsem vloni svědčila na svatbě své kamarádky, moje občanka byla doma v úplně jiné kabelce …naštěstí všechno dobře dopadlo :)

 

Mohlo by se Vám líbit